محل تبلیغات شما

 

بیشتر باتری ها از صفحات سربی تشکیل شده اند که داخل اسید غوطه ور هستند. با این که این ترکیب برای ذخیره برق بسیار مناسب است اما می تواند باعث خرابی فات شود. باتری های لیداسیدی در حین عمل شارژ و دشارژ گاز هیدروژن تولید می کنند. هیدروژن با هوا ترکیب شده و محیطی را ایجاد می کند که برای فات نامناسب است و باعث افزایش خوردگی می شود. وجود رطوبت و نمک می تواند باعث سریع تر شدن این فرایند شود. بعلاوه وجود نشتی در باتری می تواند این مشکل را تشدید کند زیرا اسید باتری بشدت خورنده است.
در نهایت این خوردگی روی فات اطراف و بخصوص زیر باتری تاثیر خواهد گذاشت. در ماشین های قدیمی تر، میزان خوردگی بیشتر می شود. اگر زود جلوی این خوردگی گرفته نشود ممکن است از سینی باتری راهی به سمت رادیاتور یا حتی خود شاسی ماشین باز کند.

علائم خوردگی

علائم خوردگی عبارتند از پاک شدن رنگ، تشکیل پودر سفید، پوسته پوسته شدن و زنگ زدگی. اولین علائم نشت باتری در قطب های آن مشخص می شود. اکثر افراد با خوردگی روی قطب های باتری مواجه شده اند که شبیه به خوردگی ساختاری است اما تاثیر خود را زودتر نشان می دهد. به عنوان یک نکته جانبی باید ذکر کرد که باتری که شارژش کم شده باشد در قطب منفی و باتری که بیش از حد شارژ شده باشد در قطب مثبت خوردگی پیدا می کند.
تصویری از سینی باتری ماشین های GM دهه هفتاد میلادی. این آسیب ناشی از نشت باتری است.

 

تعمیر

وقتی که آسیب ایجاد شد فقط یک گزینه دارید یعنی جایگزینی. اگر زود متوجه این آسیب شوید، ممکن است آسیب فقط به سینی باتری محدود باشد. سینی های مدل NAPA Solutions 7304008 یا Dorman  111750 برای بیشتر ماشین ها مناسب است مگر این که مدل ماشین خاص باشد. این مدل سینی ها را می توان در محل مورد نظر قرار داد و برای باتری هایی با ابعاد مختلف مناسب است. سینی هایی که پوشش پودری شکل داشته باشند از مدل هایی که رنگ معمولی دارند ماندگاری بیشتری دارند.

 

سینی باتری NAPA انتخاب خیلی خوبی است و پوشش پودری باعث افزایش ماندگاری آن می شود.
نصب سینی باتری تقریبا در اکثر موارد ساده است. ولی در برخی خودروها این طور نیست و دسترسی به محل باتری کمی سخت است. بنابراین در چنین مواردی بهتر است از مکانیک کمک بگیرید.

 


باطری ماشن باتری ,خوردگی ,سینی ,های ,ماشین ,آسیب ,سینی باتری ,می شود ,مناسب است ,در قطب ,می تواندمنبع

باتری ماشین

آشنایی با باتری ماشین

باتری چیست؟

باتری ریو

اثرات مخرب باتری برروی محیط زیست

چه زمان باتری را تعویض کنیم؟

علت خراب شدن باتری چیست؟

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
شرکت معماری اُرچین مقالات تخصصی هایک ویژن بهترین متخصص ارتودنسی ، دکتر فرهاد صدرالدینی حسابداری آتلانتیـــس همین حوالی پارتیشن اداری پارتیشن دوجداره پارتیشن شیشه ای پارتیشن چوبی با موزیک فیلتر شنی FRP اجناس فوق العاده وب سایت تخصصی خانم شیخی