محل تبلیغات شما

موتور اتومبیل از سه قسمت اساسی زیر تشکیل شده است : سیلندر، سرسیلندر، کارتر.در این مقاله می خواهیم به بررسی سیلندر بپردازیم. سیلندر ، هسته مرکزی موتور است. با انفجار سوخت در این مکان نیروی محرکه اتومبیل تامین می شود. محفظه روغن موتور زیر بدنه موتور قرار دارد.

ساختار سیلندر :

 

سیلندرها استوانه‌های توخالی هستند که محل بالا و پایین رفتن پیستون می‌باشند. لیکن چگونگی و کیفیت سطح داخلی سیلندرها که در تماس با پیستون است بسیار مهم است. دیواره‌های چدنی یا آلو مینیمی سیلندرها به منظور فراهم آوردن یک سطح صاف برای حرکت پیستون‌ها باید صیقل زده شود. صیقلی بودن سطح داخلی سیلندرها به خاطر کم کردن اصطکاک میان پیستون و جداره سیلندر است. البته بدیهی است که اصطکاک باعث تولید حرارت اضافی و هدر رفتن انرژی می‌شود که می‌بایست تا حدامکان از آن جلوگیری کرد.

انواع آرایش قرار گیری سیلندر خودرو:

 

 اولین آرایش مورد استفاده در دنیای خودرو برای سیلندر ها آرایش خطی بوده است . تعمیرات این مدل از خودروها بسیار ساده و روان است. قرارگرفتن تمام سیلندرها در یک بلوک، دقیقا در یک راستا پشت سر را آرایش خطی سیلندرها می گویند.  آرایش سیلندرها در  اکثر موتورهای 4 سیلندر دنیا به این شکل است. موتورهای تخت بیشتر به صورت قدرتی بوده و موتورهای سرعتی نیستند، به همین منظور تمام خودروهای دیزل سنگین، سعی بر این داشته که از این موتور استفاده نمایند.

 

خطی با زاویه

در این نوع به مانند سیستم خطی مستقیم، تمام سیلندرها در یک خط ( inline )، قرار داشته ولی زاویه قرار گیری سیلندرها نسبت به قائم مابین 15 تا 60 درجه می باشد. دلیل طراحی این زاویه  این است که از قابلیت دور گیری بسیار بالای موتورهای مورب ( خورجینی ) استفاده شود. این موتورها در عین کوچکی و کم حجمی قابلیت دور گیری سریعی داشته و نیز دارای گشتاور سرعتی می باشند (منظور اینکه شتاب دهی خودرو را در دورهایی پایین نیز به راحتی میسر نمایند).

اگر به باطری ماشین نیز نیاز داشتید می توانید به سایت ما مراجعه کنید و باتری دلخواه خودرا خریداری کنید.


باطری ماشن سیلندرها ,سیلندر ,موتور ,آرایش ,یک ,  ,در این ,در یک ,آرایش خطی ,سطح داخلی ,قابلیت دورمنبع

باتری ماشین

آشنایی با باتری ماشین

باتری چیست؟

باتری ریو

اثرات مخرب باتری برروی محیط زیست

چه زمان باتری را تعویض کنیم؟

علت خراب شدن باتری چیست؟

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
باران صدا آپشن خودرو | دنیای آپشن اطلاعات جامع تخصصی پزشکی ایران و جهان خرید و فروش انواع ترازو صدر سئو - طراحی سایت تعمیرات موبایل ارزان کده باشگاه برنامه نویسان جوان اولین باشگاه برنامه نویسی در ایران اجناس فوق العاده 7y7