محل تبلیغات شما

زبان C#توسط مایکروسافت به وجود آمد .سی شارپ یکی از ۴۴ زبان برنامه نویسی ای است که توسط زمان اجرای زبان مشترک از.NET Framework پشتیبانی میشوند و در همه جا به وسیله مایکروسافت ویژوال استودیو شناخته میشود. این زبان برپایه سادگی، مدرن بودن، همه منظوره و شی گرا بودن ساخته شد .

آندرس هجبرگ، طراح زبان برنامه نویسی دلفی، سرپرستی تیم طراحان زبانC# را بر عهده داشت.این زبان دارای دستوری شی گرا مشابه C++ است . در ابتدا نام این زبان cool بود که مخفف C like Object Oriented Language بود، هر چند در جولای ۲۰۰۰، زمانی که مایکروسافت پروژه را عمومی اعلام کرد، اسم آن به C# تغییر پیدا کرد. طراحان زبان C# با تاکید و الگوبرداری مناسب از مزایای زبانهائی نظیر C++ ، C و جاوا و نادیده گرفتن برخی از امکانات تامل برانگیز و کم استفاده شده در هر یک از زبانهای فوق، یک زبان برنامه نویسی مدرن شی گراء را طراحی کرده اند. در مواردی، برخی از ویژگی های استفاده نشده و درست درک نشده در هر یک از زبانهای گفته شده، حذف و یا با اعمال کنترل های لازم بر روی آنها، زمینه ایجاد یک زبان آسان و ایمن برای اغلب برنامه نویسان بوجود آمده است. مثلا C و C++ می توانند مستقیما با استفاده از اشاره گرها عملیات دلخواه خود را در حافظه انجام دهند. وجود توانائی فوق برای نوشتن برنامه های کامپیوتری با کارائی بالا ضرورت اساسی دارد. اما در صورتیکه عملیاتی اینچنین بدرستی کنترل و هدایت نگردند، خود می تواند باعث بروز مسائل (Bugs) بیشماری گردد. طراحان زبان C#، با درک اهمیت موضوع فوق، این ویژگی را کماکان در آن گنجانده ولی بمنظور ممانعت از استفاده نادرست و ایجاد اطمینان های لازم مسئله حفاظت نیز مورد توجه قرار گرفته است. جهت استفاده از ویژگی فوق، برنامه نویسان می بایست با صراحت و به روشنی خواسته خود را از طریق استفاده از Keyword های مربوطه اعلان نمایند.C# بعنوان یک زبان شی گراء عالی است. این زبان First-Class را برای مفهوم Property (Data Member) بهمراه سایر خصائص عمومی برنامه نویسی شی گراء حمایت می کند. در C و C++ و جاوا یک متد get/set اغلب برای دستیابی به ویژگی های هر Property استفاده می گردد. CLI همچنان تعریف Property را به متدهای get/set ترجمه کرده تا بدین طریق بتواند دارای حداکثر ارتباط متقابل با سایر زبانهای برنامه نویسی باشد. C# بصورت فطری Events ، Declared Value، Reference Type ، Operator Overloading را نیز حمایت می کند.

 


باطری ماشن c ,زبان ,برنامه ,استفاده ,های ,یک ,برنامه نویسی ,زبان برنامه ,c و ,این زبان ,شی گراء ,زبان برنامه نویسیمنبع

باتری ماشین

آشنایی با باتری ماشین

باتری چیست؟

باتری ریو

اثرات مخرب باتری برروی محیط زیست

چه زمان باتری را تعویض کنیم؟

علت خراب شدن باتری چیست؟

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
آلفا الکترونیک بیا برا خرید مد موزیک تخفیف خرید اینترنتی قطعات بیل مکانیکی Pc300 آموزش طراحی سایت مقالات دانشجویی, پایان نامه و پاورپوینت های کاربردی خرید اینترنتی پوستر دیواری حرفه ای چاپ مقاله ارائه دهنده خدمات احیا و درمان مو