محل تبلیغات شما

آب مقطر در  باتری اتومبیل

اکثر صاحبان خودرو علاقه مند هستند بدانند که چرا باید  داخل باتری های خودرو آب مقطر باشد. سوال این است که آیا باید به طور مداوم از آب مصرف شده در باتری های خودرو  استفاده  کرد یا خیر و اینکه این کار چگونه انجام شده و مقدار آبی که باید اضافه کنیم چقدر است؟ اگر شما  به عنوان صاحب خودرو در مورد مایع الکتروشیمیایی  درون باطری خودرواطلاعات کافی دارید، بنابراین  پاسخ  تمام سوالات ذکر شده را می دانید. این مقاله برای افرادی که آشنایی زیادی با این مقوله ندارند، مفید خواهد بود.

آب مقطر چیست؟

آب مقطر مایعی است که در الکترولیت  و داخل باتری ماشین شما قرار دارد. این آب تضمین می کند که الکترولیت به اندازه کافی متراکم بوده  و باتری ماشین به درستی کار می کند. طبق استاندارد پذیرفته شده در سراسر جهان، الکترولیت باید حداقل 65 درصد، آب مقطر داشته باشد (بقیه اسید سولفوریک است). آب مقطر اجازه می دهد تا  باتری خودرو به درستی عمل کند.  بر خلاف آبی که هر روز  مصرف می کنیم، آب مقطر حاوی هیچ آلاینده ای نیست.

 

هرگز آب نوشیدنی به  باتری  اضافه نکنید زیرا  آلاینده های موجود در آب بر روی صفحات قرار می گیرند و باعث کاهش عمر مفید  باتری ماشین می شوند!

اگر آب مصرفی کافی در  باتری ماشین وجود نداشته باشد، اسید سولفوریک شروع به آسیب رساندن به صفحات کرده و در نتیجه  باعث آسیب رساندن به باتری خودرو خواهد شد.

شما باید میزان آب مقطر باتری را  در فصل تابستان بررسی کنید.  در این فصل سال،  باتری خودرو شروع به گرم شدن می کند. در نتیجه، آب مقطر موجود در الکترولیت شروع به بخار شدن می کند. به این ترتیب، شما می توانید آب لازم را در جبران آب از دست رفته به آن اضافه کنید.

باتری ماشین دارای چندین صفحه است که در الکترولیت قرار گرفته است. هنگامی که آب تبخیر می شود، برخی از قطعات در این صفحات به سطح می رسند. آن ها خشک شده و به همین دلیل احتمال آسیب رسانی به آن ها زیاد است. به عبارت دیگر، زمانی که سطح الکترولیت کاهش پیدا می کند، لازم است که شما به باتری آب مقطر اضافه کنید. برخی از باتری ها دارای علائم خاصی هستند که زمان اضافه کردن آب مقطر را نشان می دهد.اگر باتری خودرو شما دارای  این نشانگر نباشد، شما می توانید سطح الکترولیت را با نگاه کردن به صفحات داخل آن کنترل کنید.

پیش از اضافه کردن آب مقطر به  باتری خودرو خود، بهتر است از  نوع باتری خودرو اطلاعاتی داشته باشید. به عنوان مثال در  باتری های اتمی شما مجبور نیستید آب مقطر به آن اضافه کنید زیرا این  قبیل باتری ها کاملا بسته هستند. هنگامی که این نوع باتری خنک می شود، قطره های آب بر روی دیواره های الکترولیت قرار می گیرد. تنها در باتری های قابل تعویض شما می توانید آب مقطر اضافه کنید.


باطری ماشن آب ,باتری ,مقطر ,خودرو ,های ,الکترولیت ,آب مقطر ,باتری خودرو ,باتری ماشین ,باتری های ,است کهمنبع

باتری ماشین

آشنایی با باتری ماشین

باتری چیست؟

باتری ریو

اثرات مخرب باتری برروی محیط زیست

چه زمان باتری را تعویض کنیم؟

علت خراب شدن باتری چیست؟

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
خرید آنلاین ترازو دیجیتال GTA san andreas multiplayer راهنمای جامع بیمه دانلود آهنگ جدید | فیلم و سریال | بازی و نرم افزار|اخبار روز| اجناس فوق العاده joeajbem09 news سایتی برای همه گروه نرم افزاری نیما titanydo WebSite شوتینگ زباله