محل تبلیغات شما

انواع باتری خودرو

تولیدکنندگان باتری خودرو را در انواع مختلف تولید کرده‌اند که ما در ادامه شما را با دو نوع از مشهورترین آن‌ها آشنا می‌کنیم.

باتری اتمی (Free Maintenace)

باتری‌ اتمی یکی از رایج‌ترین انواع باتری خودرو است که به باتری‌های غیر سیلد نیز شناخته می‌شوند. همچنین این مدل باتری به نام باتری با مراقبت کم‌ نیز شهرت دارد و تولیدکننده آن را متشکل از صفحه سرب آنتیموان کلسیم که دو آلیاژی یا هیبریدی است، ساخته است.

صفحات داخل باتری اتمی پیش از ساخته شدن شارژ می‌شود و سپس به شکل دسته صفحه تبدیل شده و پس از منتاژ کردن، به صورت باتری اتمی به بازار عرضه می‌شود.

تولیدکنندگان این نوع باتری روی اکثر آن‌ها چشمی تعبیه می‌کنند که به سه رنگ سفید، سبز و قهوه‌ای است.

چشمی سبز نشان دهنده سالم و شارژ بودن باتری اتمی است. چشمی قهره‌ای از سالم و دشارژ بودن باتری اتمی خبر می‌دهند و چشمی سفید رنگ نیز خراب بودن باتری را اعلام می‌کند.

از مزایای استفاده از باتری اتمی یا غیر سیلد، دوام و طول عمر بیشتر آن‌ها در آب و هوای گرم است. در این نوع باتری می‌توان در صورت نیاز آب اضافه کرد و همچنین غلظت ویژه آن را با هیدرومتر اندازه‌گیری کرد.

باتری اسیدی (Low Maintanace)

باتری اسیدی یا باتری‌ بدون مراقبت نوع دیگر باتری خودرو است و از صفحه سرب-کلسیم تشکیل شده است. این باتری‌ها به دلیل نوع ساخت به سرعت شارژ می‌شود. همچنین در برابر شارژ بیش از حد نیز مقاومت زیادی از خود نشان می‌دهد.

باتری اسیدی عمر طولانی‌تری نسبت به دیگر باتری‌های خودرو دارد ولی زمانی که دشارژ عمیق می‌شود به دلیل بالا رفتن ریزش مواد فعال صفحات به سرعت از کار افتاده و خراب می‌شود.

جالب است بدانید که این مدل باتری خودرو توسط گاستون پلانته فیزیکدان فرانسوی قرن ۱۹ میلادی اختراع شد.

باتری اسیدی به دلیل هزینه کم و عرضه بالا حتی با اینکه نسبت به وزن و حجم انرژی کمی را ذخیره می‌کند، در وسایل نقلیه موتوری استفاده می‌شود.

باتری خودرو مناسب

همانگونه که قبلا نیز بیان شد، باتری خودرو یکی از قطعات اصلی و مهم خودرو است که سلامت خودرو رابطه مستقیمی با سلامت آن دارد. از این رو بسیار مهم است که بدانیم چه نوع باطری مناسب خودرویی که از آن استفاده می‌کنیم هست.

می‌دانیم که وظیفه اصلی باتری خودرو تامین انرژی الکتریکی دیگر قطعات خودرو است و این وظیفه مهم هنگام استارت زدن بیش از هر زمان دیگری مشاهده می‌شود.

آمپر باتری

جالب است بدانید که یکی از مواردی که بهتر است هنگام خرید باتری خودرو به آن توجه کرد، آمپر باتری است. تمامی باتری‌های تولیدی برای خودروهای مختلف با یک عدد آمپر خاص مشخص می‌شود. این عدد نشان می‌دهد که حداقل آمپر مجاز برای باتری چیست.

در خودروهای مختلف به جریان الکتریکی متفاوتی نیاز است تا بتوان انرژی قطعات تشکیل دهنده خودرو را تامین کرد. بنابراین باتری‌ها با توجه به نوع خودرو و آمپر مورد نیاز انتخاب می‌شود.

هرچند نباید فراموش کرد در صورتیکه سیستم‌های صوتی قوی به خودرو نصب شده باشد، از باتری خودرو با آمپر بالا استفاده کرد تا انرژی الکتریکی مورد نیاز تمامی قطعات خودرو و سیستم صوتی تامین شود.


باطری ماشن باتری ,خودرو ,می‌شود ,اتمی ,نوع ,آمپر ,باتری خودرو ,باتری اتمی ,خودرو است ,باتری اسیدی ,به دلیل ,انواع باتری خودرومنبع

باتری ماشین

آشنایی با باتری ماشین

باتری چیست؟

باتری ریو

اثرات مخرب باتری برروی محیط زیست

چه زمان باتری را تعویض کنیم؟

علت خراب شدن باتری چیست؟

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
ارزانی تخفیفان ابزار وبلاگ و وب سایت رزفونت Serenityu8hyev9k Homepage اتریوم سفارش کیک سایت شخصی حجت الاسلام عظیم تواضعی بازاریابی اینترنتی خرید انواع قطعات بیل مکانیکی شرکت پرشین کلاسیک