محل تبلیغات شما

اندازه باتری، تاریخ تولید باتری خودرو

از دیگر موارد مهم که در انتخاب باتری خودرو باید مورد توجه قرار گیرد، اندازه باتری است. باتری خودرو در اندازه‌های مختلف طراحی و ساخته شده است و در هر خودرو محفظه‌ای مخصوص قرارگرفتن باتری تعبیه شده است.

پرواضح است که باید با توجه به اندازه محفظه، اندازه باتری انتخاب شود تا باتری داخل محفظه جای گیرد. همچنین تاریخ تولید باتری خودرو روی آن درج شده است که توجه به آن نیز از دیگر موارد مهم در انتخاب باتری خودرو مناسب است.

توصیه می‌کنیم که هنگام خرید باتری خودرو، آن‌هایی را انتخاب کنید که زمان کمی از تولید آن گذشته باشد.

برندهای مختلف باتری

در کشور می‌توان انواع مختلفی از باتری‌های داخلی و خارجی را مشاهده کرد. اما بیشترین بازار خرید و فروش باتری خودرو در کشور را باتری کره‌ای، باتری چینی، باتری ترکیه‌ای و باتری ساخت ایران تشکیل می‌دهد.

اما تجربه و کیفیت باتری خودروهایی که در بازار کشور موجود است ثابت کرده است باتری خودرو ساخت کشور ایران و کره جنوبی نسبت به سایر باتری‌ها از کیفیت مناسبی برخوردار است و بهتر است هنگام خرید یکی از این دو نوع باتری را خریداری کنید.

قیمت باتری اتمی در بازار

باتری خودرو در مشخصات فنی متفاوت تولید می‌شود که قطعا با طیف متعددی از انواع قیمت باتری خودرو مواجه هستیم.

از جمله مواردی که در قیمت باتری خودرو تاثیرگذار است می‌توان به آمپراژ، نوع باتری و شرکت سازنده باتری اشاره کرد.

هرچه آمپراژ باتری خودرو بالاتر باشد، قیمت آن نیز گران‌تر خواهد بود. همچنین باتری نوع خشک یا باتری اتمی از باتری اسیدی یا نوع تر گران‌تر است. باتری کره‌ای نسبت به سایر باتری‌های ایرانی دارای قیمت بالاتری است.

همچنین اگر هنگام خرید باتری جدید، باتری کهنه را تحویل دهید، تا ۵۰ هزار تومان باتری جدید را ارزان‌تر خریداری می‌کنید.

قیمت باتری اتمی از حداقل قیمت ۳۰۰ هزارتومان شروع می‌شود تا بالای یک میلیون تومان که با توجه به ویژگی‌های فنی مانند ولتاژ، آمپراژ و فضای جای‌گیری، قیمت‌گذاری شده است.

 

 

 

چگونه عمر باتری خودرو را افزایش دهیم

به منظور افزایش طول عمر باتری خودرو باید مجموعه ای از قوانین ساده پیروی کنید. اگر شما تمام قوانین را دنبال کنید، آخرین راه حلی که به آن فکر خواهید کرد خرید باتری ماشین جدید است .

1. باتری خودرو باید همیشه تمیز باشد. شما باید با استفاده از یک مسواک غیر فی به طور منظم آن را تمیز کنید. شما همچنین باید حفره های تهویه را تمیز کنید. اگر این کار را نکنید، باطری ماشین شما سریع تخلیه می شود. شما باید سطح باتری ماشین را هر چند وقت یک بار از وجود چربی و خاک تمیز کنید . این کار را با کمک یک پارچه ای که در محلول آمونیاک 10 درصد خیس شده است انجام دهید یا یک پارچه تمیز که به محلول پاک کننده آغشته باشد انجام دهید .

 

2. در صورت وم باید ترمینالهای باتری را چک کنید و آنها را سفت کنید. ممکن است سولفاته سفید در مناطقی که ترمینال های باتری خودرو به باتری وصل شده اند ایجاد شده باشد. سولفاته تاثیر بدی بر هدایت الکترود دارد. شما باید از این سولفاته سفید خلاص شوید. برای انجام این کار، از آب و سدیم یا مواد ضد زنگ استفاده کنید. اگر شما نیاز به قطع ترمینال باتری دارید، ابتدا با قطع ترمینال باطری منفی شروع کنید. هنگامی که ترمینال ها را را تمیز نمودید ، پس از خشک شدنشان باید آنها را به باتری خودرو خود وصل کنید.

 

3. مهم است که به طور مرتب بار و میزان الکترولیت در باتری خودرو خود را بررسی کنید. هر چند وقت یک بار ، باید درون باتری آب مقطر بریزید ( اگر باتری از نوع اسیدی بود ) ، به خصوص اگر آب و هوا گرم است. به منظور جلوگیری از خوردگی صفحات، صفحات باید همیشه غرق در الکترولیت باشند ؛ در غیر این صورت سریعا خراب میشوند


باطری ماشن باتری ,خودرو ,قیمت ,یک ,تمیز ,  ,باتری خودرو ,شده است ,که در ,قیمت باتری ,عمر باتری ,قیمت باتری خودرو ,انتخاب باتری خودرو ,تولید باتری خودرو ,تاریخ تولید باتریمنبع

باتری ماشین

آشنایی با باتری ماشین

باتری چیست؟

باتری ریو

اثرات مخرب باتری برروی محیط زیست

چه زمان باتری را تعویض کنیم؟

علت خراب شدن باتری چیست؟

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
مجله‌ی گردشگری sargarmi724 سی اف جی کده | فروش بهترین کانفیگ های کانتراسترایک 1.6 پی سی دانلود کامپیوتر قیمت بلیط اروپا اسباب بازی پسرانه دانلود سرا آموزش اندروید مشاوره خانواده