محل تبلیغات شما

اگر ماشین شما استارت نمیزد فقط یکی از دلایل آن میتواند باتری ماشین باشد و عوامل زیادی در این مسئله موثرند.

چه زمان میتوانیم از خراب بودن باطری ماشین خود مطمئن شویم ؟
هر گاه پشت فرمان اتومبیل مینشینید و قصد استارت زدن و روشن کردن ماشین را دارید ولی ماشین استارت نمیخورد .
چه عواملی میتوانند در روشن نشدن ماشین نقش داشته باشند ؟

اولین عاملی که به ذهن میاید خراب بودن باطری ماشین است که البته محتمل ترین عامل همین باطری ماشین میتواند باشد.
ضعیف بودن باطری ماشین میتواند یکی از عواملی باشد که ماشین شما استارت نزند.

نشانه های خراب بودن باطری ماشین بدین شرح میباشد:

اگر ماشین پس از مدتی خوابیدن (بیش از یک ساعت) دیگر استارت نزند ولی پس از این که روشن شد و مدتی کار کرد براحتی استارت زد قطعا باطری خراب است و نیاز به تعویض دارد .
در این حالت باطری شارژ میشود و لی شارژ را نگه نمیدارد و پس از مدتی خوابیدن مجددا د شارژ میشود و توان استارت زدن ندارد.

اگر ماشین با استارت سنگین روشن میشود یکی از نشانه های خرابی باطری میتواند باشد. ولتاژ باطری هرگز نباید زیر ۱۲ ولت باشد اگر ولتاژ باطری از ۱۲کمتر شد ماشین با استارت سنگین روشن میشود و باید فورا ولتاژ باطری را اندازه گیری کنید اگر از ۱۲ پائین تر بود و دینام هم درست شارژ میکرد باطری خراب شده و نیاز به تعویض دارد.

سولفاته کردن زیاد سر باطریها هم یکی از نشانه های خراب شدن باطری است.
باطری ماشین پس از این که مدت زیادی کار کرد صفحات داخل باطری شروع با سولفاته شدن میکنند و این سولفاته هابه مرور زمان به حدی میرسد که از قطبهای باطری بیرون میزند در این حالت باطری را فورا تعویض نمائید.
سر باطریها را میتوانید با محلول آب و جوش شیرین تمیز کنید.

اگر هنگام استارت زدن از استارت صدای تق تق شنیدید و ماشین روشن نشد میتواند ایراد از باطری باشد در ابتدا باید خود استارت چک شود اگر استارت سالم بود قطعا باطری خراب شده است و نیاز به تعویض دارد

اگر برق پشت آمپر قطع شود و یا کم نور باشد . این هم یکی از نشانه های خراب بودن باطری است در حالت قطع بودن برق پشت آمپر در ابتدا سرباطری و فیوزهای پشت آمپر را چک کنید اگر مشکلی نداشت ایراد از باطری است
اگر برق پشت آمپر ضعیف و کم نور بود به سر باطری و فیوزها کاری نداشته باشید همان ولتاژ باطری و شارژ دینام را چک کنید یکی از این دو ایراد دارد.

یکی دیگر از نشانه های خراب بودن باتری ماشین داغ شدن بیش از حد باطری است در هنگامی که ماشین مدتی کار کرد به بدنه باطری دست بزنید اگر احساس کردید که دستتان به علت گرمای زیاد باطری میسوزد پس باطری خراب است .
باطری هرگز نباید بیش از حد داغ شود اگر زیاد داغ شود باطری خراب است.

جهت جلوگیری از رسیدن گرمای زیاد موتور به باطری از عایقهای باطری استفاده کنید با این کار از رسیدن گرمای مستقیم جلوگیری میشود.

عوامل دیگری گه میتوانند در استارت نزدن ماشین نقش داشته باشند عبارتند از :

ایراد در خود استارت ماشین .
مشکل در شارژ دینام.
مشکل در سوئیچ .
ایراد در سیم کشی ماشین.
خراب بودن گیر ماشین.
ایراد در سیستم انژکتور خودرو .

توجه داشته باشید اگر ماشین براحتی استارت میخورد ولی روشن نمیشود ایراد نمیتواند از باطری باشد.وظیفه اصلی باطری استارت زدن است و اگر ماشین اسنارت میخورد پس باطری وظیفه خود را بدرستی انجام میدهد و ایراد از جای دیگری میتواند باشد.

بهترین راه تست باطری استفاده از ولت متر است همان طور که اشاره شد ولتاژ باطری نباید پائیت تر از ۱۲ ولت باشد اگر از ۱۲ پایین تر بود یا باطری نیاز به شارژ دارد و یا باید باطری را تعویض کنید.

برای تست باطری هرگز سر باطری مثبت و منفی را با یک سیم و یا کابل اتصال ندهید این کار باعث آسیب جدی به صفحات باطری میشود و احتمال انفجار باطری هم وجود دارد (از اتصال کوتاه و مستقیم باطری جلوگیری کنید)

اگر باطری ضعیف شده و نیاز به شارژ دارد از شارژ استاندارد باطری استفاده کنید تا باطری با آمپر مناسب باطری شما شارژ شود در صورت استفاده از آمپر بیش از حد در زمان شارژ باطری باطری قطعا آسیب خواهد دید.

در هنگامی که ماشین به علت ضعیف شدن باطری استارت نمیزند هرگز با هل دادن ماشین را روشن نکنید جهت روشن کردن ماشین فقط از روش باطری کمکی هم آمپر یا باطری کمکی با آمپر پائین تر استفاده کنید.

اگر هنگام شارژ باطری اسید داخل یکی از خانه های باطری شروع به جوشیدن کرد باطری خراب است و به هیچ وجه قابل شارژ نیست.

باطری های اتمی را هرگز برای تعمیر باز نکنید این باطریها قابل تعمیر نیست.
باطریهای ضعیف را فقط میتوان شارژ کرد اگر شارژ نگه داشت باطری سالم است و اگر شارژ خالی شد باطری خراب است و باید تعویض شود.

 


باطری ماشن باطری ,ماشین ,استارت ,شارژ ,خراب ,روشن ,باطری خراب ,یکی از ,است و ,باطری ماشین ,خراب بودن ,بودن باطری ماشین ,باطری ماشین میتواندمنبع

باتری ماشین

آشنایی با باتری ماشین

باتری چیست؟

باتری ریو

اثرات مخرب باتری برروی محیط زیست

چه زمان باتری را تعویض کنیم؟

علت خراب شدن باتری چیست؟

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
تولید کننده انواع تابلو ثبت آگهی | معرفی خدمات نکات جامع بازرگانی کرتین وال علمی نوجوان‌‌نویس خرید پارکت آرتا قیمت تور ارزان گرجستان | لحظه آخری برترین متخصص قلب محله نارمک تی تی لینک